• (050) 437-10-31
  • (0352) 23-50-22

Томат «Педро»- в українських теплицях.

Томат «Педро»-  в українських теплицях.

Помідори  мають важливе народногосподарське значення. Плоди їх відзначаються високими смаковими та поживними якостями і мають різноманітне використання як у свіжому так і переробленому вигляді.

Виняткова цінність помідорів полягає в тому, що при вирощуванні їх у відкритому і закритому ґрунті плоди у свіжому вигляді споживають майже цілий рік.

У ВП НУБіП України «Заліщицький аграрний  коледж ім. Є. Храпливого» уже четвертий рік проводяться дослідження по вивченню сортів і гібридів помідорів різних насіннєвих компаній як України, так і зарубіжних країн,  визначенню їх сортових ознак, урожайності, стійкості до шкідників і хвороб, призначення і районування у нашій зоні. Досліди закладають у відкритому і закритому  ґрунті.

Третій рік у цьому напрямку коледж співпрацює із ПМП «Тирас» чеської насіннєвої компанії «Моравосід», яке дає для дослідження насіння гібридів помідорів.

У закритому ґрунті (теплиці коледжу) три роки вирощується  гібрид «Педро». За даними трьохрічного дослідження можна зробити висновок, що він добре акліматизувався у нашій зоні, дає непогані  результати.

Цей гібрид є індетермінантний, тобто високорослий, висотою до 2 – 2,2 м. Вирощується як у одне так і декілька стебел. Кількість стебел практично не впливає на  урожайність, хоча при вирощуванні у 2 – 3 стебла необхідно збільшити площу живлення, тому що він схильний до утворення пасинків. Рекомендована площа живлення у одне стебло – 0,7 х 0,5 м, у 2-3 стебла – 0,7 х 0,7. На стеблі до 8 – 10  і більше грон, у гроні по 5-6- плодів. За умов довгої і теплої осені кількість грон збільшується.  Плоди округлі, середньої величини, масою до 100-120 грам, при  дозріванні червоного та темно-червоного кольору, м’ясисті, соковиті, добрих смакових якостей.  Відмінні для споживання у свіжому вигляді, а особливо для переробки (консервування). Гібрид відмічається приблизно однаковою масою плодів. Нижні грони більші, верхні менші. Середня урожайність складає 3,5 – 4,0 кг з куща.

«Педро»  ранньостиглий гібрид. Початок цвітіння припадає на 25 – 28 день після посадки у грунт, а дозрівання на 55 – 6- день відповідно. Йому характерний довгий період плодоношення. У нашій зоні він триває до настання холодів (кінець жовтня – початок листопада).

У даних умовах вирощування гібрид стійкий до хвороб, зокрема фітофтори і бурої плямистості, про що особливо говорять цьогорічні дослідження. Для покращення стійкості рослин до хвороб потребує достатнього провітрювання, тому загущені посадки негативно впливають на якість і  кількість урожаю.

Виходячи з даних досліджень, рекомендую даний гібрид для районування у нашій зоні.